Skip to content

Štětí OPEN 2016

Úvodní závod naší sezóny se konal netradičně v přístavišti u mostu, neboť loděnice KVS Štětí prochází komplexní rekonstrukcí.

Postavili jsme stan, pokukovali po soupeřích a po občerstvení. Tentokrát jsme neměli problém s posádkou, protože nás bylo 22, někteří však úplní nováčci.

Přihlášeni jsme byli na závody mixů dvacítek GP sport a open desítek. Do desítek OPEN se přihlásilo 11 posádek. Naší posádku tvořili ti mladší a my starší jsme se koncentrovali a šetřili síly na dvacítky.

200 m OPEN (10):

Rozjížďka B – startovalo 5 lodí, my jsme skončili třetí,

Semifinále  - startovalo 5 lodí, my jsem skončili pátí ve velmi silné skupině,

Finále B o 6.-11.místo – naši borci skončili první.

Bylo z toho pěkné 6.místo.

1000 m OPEN (10) :

Měli jsme to perfektně rozjeto, všechny posádky vyráželi před námi a na kormidle Humída. To jsme však netušili, že kormidelník je již značně unaven požíváním alkoholických nápojů. Při rozpádlování s námi narazil do mostního sloupu a to byl teprve začátek. Během závodu s námi několikrát podjel bójku a v začátkách neudržel směr a točil dokola, takže jsme ztratili několik desítek sekund. Je s podivem, že nás nediskvalifikovali. Přesto jsme na čas předjeli dvě posádky a skončili devátí.

Do dvacítek MIX se přihlásilo 12 posádek.

200 m MIX (20) :

Rozjižďka A – startovaly 4 lodě, my skončili třetí,

Čtvrtfinále – startovaly 3 lodě, my skončili druzí,

Finále C – startovaly 4 lodě, my skončili třetí.

Bylo z toho celkové 11.místo.

1000 m MIX (20) :

Čekal nás poslední závod dne, dost se ochladilo a začalo krápat, nic moc ideálního. Start se nám podařil, tempo bylo ideální a tak jsme hned na první otáčce předjeli Dragon Team Plzeň. Na poslední otáčce nás dojela Haka a došlo ke kolizi, z které jsme se obě lodě rychle vypořádali a dospurtovali do cíle. Byl z toho 10. nejrychlejší čas.

Chtěl bych poděkovat všem za předvedené výkony - nováčkům zvlášť i když vím, že to počasí a dlouhá trať pro někoho z vás nebyla vůbec jednoduchá. Těším se na tréninky a další závody.

Díky Kléma